#news[17] :: [2015] 5/6/2015

[17] Ανακήρυξη προπτυχιακών υποτρόφων εσωτερικού (2015-16)


ΑΚΡΙΒΕΣ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ 12ης ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΩΣ

του Δ.Σ. του Κοινωφελούς Ιδρύματος ΑΦΩΝ Π. ΜΠΑΚΑΛΑ

της 5ης Ιουνίου 2015

........................................................................................................................

Δ.- Την παραδοχή των παρακάτω αιτήσεων και κατ’ ουσία και τη χορήγηση σ’ αυτούς υποτροφίας.

4η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. ΜΠΕΝΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (βαθμ. 19,5)
Σπουδές: ΝΟΜΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟΥ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

2. ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (βαθμ. 19,5)
Σπουδές: ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2019

3. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (βαθμ. 19,2)
Σπουδές: ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΕΣΩΝ& ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝ/ΜΙΟ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

4. ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΗΛΙΑΣ (βαθμ. 19,2)
Σπουδές: ΑΓΡΟΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΤΟΠΟΓΡΑΦΩΝ Ε.Μ.Π.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2016

5. ΜΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ (βαθμ. 19,2)
Σπουδές: ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Ε.Μ.Π.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2019

6. ΤΣΙΩΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (βαθμ. 19,1)
Σπουδές: ΦΙΛΟΛΟΓΙΑ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

7. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (βαθμ. 19,1)
Σπουδές: ΔΙΕΘΝΩΝ ΚΑΙ ΕΥΡΩΠΑΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΑ.ΠΕΙ.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

8. ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (βαθμ. 19,0)
Σπουδές: ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2017

9. ΤΣΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ (βαθμ. 18,9)
Σπουδές: ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

10. ΜΠΙΝΙΑΡΗ ΓΕΩΡΓΙΑ (βαθμ. 18,8)
Σπουδές: ΣΧΟΛΗ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΧΗΜΕΙΑΣ ΠΑΝ/ΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

11. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (βαθμ. 18,7)
Σπουδές: ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

12. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (βαθμ. 18,6)
Σπουδές: ΝΟΜΙΚΗ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

13. ΝΤΟΥΜΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (βαθμ. 18,5)
Σπουδές: ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΝ/ΜΙΟ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018


5η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1. ΡΕΣΤΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (βαθμ. 19,2)
Σπουδές: ΝΟΜΙΚΗ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

2. ΣΤΑΘΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (βαθμ. 19,1)
Σπουδές: ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ Ο.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2016

3. ΓΚΑΥΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (βαθμ. 19,0)
Σπουδές: ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΟΛΥΤΕΧΝΙΚΗΣ ΠΑΤΡΩΝ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2019

4. ΑΡΓΥΡΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (βαθμ. 18,8)
Σπουδές: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

5. ΓΑΡΔΕΛΙΝΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (βαθμ. 18,6)
Σπουδές: ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

6. ΠΑΤΣΙΟΓΙΑΝΝΗ ΝΙΚΗ (βαθμ. 18,5)
Σπουδές: ΤΜΗΜΑ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ ΜΑΤΑΦΡΑΣΗΣ & ΔΙΕΡΜΗΝΕΙΑΣ ΙΟΝΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2017

7. ΑΡΓΥΡΗ ΜΑΤΙΝΑ (βαθμ. 18,4)
Σπουδές: ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018


Ε.- Μετά τη συμπλήρωση των δέκα (10) θέσεων με αριστούχους αποφοίτους Λυκείων Τριπόλεως και Αρκαδίας για σπουδές στις Ανώτατες και Ανώτερες Σχολές του εσωτερικού, (4η και 5η κατηγορίες), οι οποίοι αποκλείουν τους κατόχους απολυτηρίου των άνω Λυκείων με βαθμό ΛΙΑΝ ΚΑΛΩΣ, δεν υπάρχει περίπτωση να ερευνηθούν οι αιτήσεις υποψηφίων των κατηγοριών 6α και 6β, επομένως ούτε διενεργείας του σχετικού διαγωνισμού.


ΣΤ.- Για την περίπτωση της παραιτήσεως ή μη αποδοχής της υποτροφίας από κάποιον από τους υποτρόφους εσωτερικού της 4ης και 5ης κατηγορίας επελέγησαν ως «επιλαχόντες» οι εξής:

1. ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ (βαθμ. 18,8)
Σπουδές: ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Ε.Κ.Π.Α.
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018

2. ΓΚΡΙΤΖΕΠΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (βαθμ. 18,2)
Σπουδές: ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Τ.Ε. ΤΕΙ ΑΘΗΝΩΝ
Λήξη υποτροφίας: 30/9/2018